30.03.2023

Пастка некомпетентного підбору персоналу

Втрати, яких зазнає бізнес, при наймі некваліфікованого керівника.

Як ви вважаєте, скільки коштує помилка при найманні некомпетентного керівника компанії?

Економіст Ейлін Аппельбаум і соціолог Рут Мілкман досліджували витрати, яких зазнає компанія, якщо найм вищого керівництва компанії виявився некомпетентним. Ця цифра колосальна! Особливо в нашій сьогоденній ситуації, коли багато компаній потребують стійких і динамічних лідерів, щоб подолати проблеми, яких завдала бізнесу недавня пандемія.

Вартість поганого найму завжди велика. Некомпетентний найм впливає на всіх, хто працює на вас, на ваш продукт і на якість продукту.

Удари по продуктивності та моралі

Керівники повинні бути ефективними співробітниками. За даними аналітиків кадрового ринку, останні 30 років кількість посад керівників зросла втричі, оскільки конкурентне середовище в бізнесі стрімко зростає, а організаціям потрібні керівники вищого рівня, які можуть масштабуватись, впроваджувати інновації та прогрес.

Отже, що відбувається, коли найм керівників перетворюється на грубу помилку? Під ударом в першу чергу знаходиться продуктивність. У недавньому дослідженні аналітиків кадрового ринку зазначено, що рівень продуктивності знижується на 39% внаслідок поганого найму.

Ми всі знайомі з виразом «одне погане яблуко може зіпсувати всю купу». «Погане яблуко» в даному випадку – це керівник, незалежно від форми його неправильних дій на роботі. Вплив його зазвичай є заразним, заражаючи цілі команди. Якщо працівники почуваються незалученими, їхній моральний дух незмінно падає, що, у свою чергу, зменшує відданість їхній роботі. У звіті встановлено, що помилки під час найму керівника можуть знизити моральний дух команди на 27%.

Втрата співробітників і клієнтів

Люди залишають керівників, а не компанії. Це стара приказка, але вона абсолютно актуальна й донині. Дослідження, проведене аналітиками кадрового ринку, показало, що 57% працівників залишили роботу через складнощі з керівником, якому вони підпорядковуються.

Дійсно, одна з колосальних помилок, яку ми бачимо у керівників, полягає в їхній схильності погано керувати людьми, що спонукає працівників звільнятися. «Те, як лідери керують своїми емоціями та те, як вони викликають почуття у інших людей, є найсильнішою рушійною силою утримання талантів», — зазначила Стефані Ніл, директор Центру аналізу та поведінкових досліджень.

Коли співробітники звільняються, відбувається ланцюгова реакція. Проекти не завершені. Страждає продуктивність і якість команди. І незабаром клієнти почнуть спостерігати зниження рівня обслуговування. Погані працівники, особливо ті, хто працює з клієнтами, можуть зашкодити стосункам, якщо до клієнтів не ставляться належним чином, а стосунки нелегко відновити після того, як довіру було порушено.

Помилки на вищому рівні бізнесу можуть завдати шкоди безліччю способів: пошкодити промислову та споживчу репутацію, ослабити бренд, підвищити рівень стресу та вигорання.

Хоча немає жодної гарантії, що керівник команди виправдає очікування, витрати на помилку є явно астрономічними.

Багато організацій наймають некомпетентних лідерів, оскільки їм бракує складної методології та необхідних ресурсів при підборі персоналу. Одне з ключових рішень, щоб уникнути цієї дорогої пастки, — знайти консалтингову компанію — надійного помічника з пошуку керівників. Спеціалісти такої компанії озброєні знаннями і навиками для підбору топ-персоналу, мають консультантів, які спеціалізуються в конкретних галузях, що дозволяє їм спростити процес найму. Зрештою, їхній досвід може заощадити вам місяці роботи та значну суму грошей. І вони зможуть знайти для вас потрібну людину, яка допоможе керувати вашим бізнесом.