11.02.2022

Світові тренди рекрутменту 2022

Головними факторами, що впливають на формування трендів у рекрутменті, залишається пандемія та формат віддаленої роботи, а також вимушена оптимізація витрат у компаній по всьому світу. Проте з якими новими викликами зіткнуться директори з персоналу у 2022 році?

Ми зібрали 7 головних трендів у сферах підбору, навчання та розвитку співробітників.

  1. Переведення рекрутингу у віддалений режим. Багато компаній перенесли у віддалений формат практично всі бізнес-процеси. Ці ж зміни торкнулися і HR-сферу і тепер віртуальний рекрутинг сприймається як даність.
  2. Оптимізація роботи з кандидатами. Наразі менеджери переглядають процес найму, використовуючи дієві методики оцінки, які замінюють одразу кілька етапів співбесіди.
  3. Використання принципів економіки вільного заробітку. Процеси вибудовуються таким чином, щоб штатного персоналу було менше, ніж проектних або тимчасових працівників. Суть у тому, що коли немає завдань, компанія не витрачає грошей на утримання співробітників.
  4. Висока конкуренція під час пошуку хороших фахівців. Компаніям доводиться застосовувати більше прийомів, щоб утримати працівників. При пошуку нових кандидатів рекрутери більше не обмежуються розміщенням вакансії на профільних ресурсах, а просувають пропозицію компанії через таргетовану рекламу та інші digital-інструменти.
  5. Управління гібридною командою. Керівники стикаються з необхідністю контролювати команду, частина якої знаходиться в офісі, а решта працює віддалено.
  6. Регулярне оновлення навичок. У наш динамічний цифровий час професії постійно змінюються і співробітників потрібно безперервно навчати чогось нового. Виділяється акцент на особисті якості співробітників, а не на досвіді роботи.
  7. Посилена увага сорсингу. Понад 40% компаній у світі оцінили важливість сорсингу та виділив його в окремий процес, тому що для залучення пасивних кандидатів потрібні професіонали, які зможуть ефективно залучати нових працівників.